• Aktualności • Zleć napisanie programu • Gotowe produkty - sklep • Kontakt • Strona główna

Projektowanie systemów wizualizacjiWizualizacja to sposób przedstawienia danych w czytelnej dla użytkownika formie. Może być to mapa, może być to wykres, zbiór punktów, spektrogram, termogram. Jakkolwiek byłby wynik wizualizacji, dane muszą być nierzadko odpowiednio przygotowane, by wizualizacja była możliwa. W przypadku dużej ilości danych może być konieczne zastosowanie odpowiednich technik programistycznych, aby móc przetwarzać duże zbiory danych.

Z pewnością, odpowiednio wysoki poziom wizualizacji można osiągnąć tylko posiadając odpowiednio wysokie doświadczenie w tym zakresie. Posiadając je, w SkyRaster jesteśmy w stanie zaproponować takie rozwiązanie, które będzie profesjonalne i zadowalające dla klienta.

Dane do wizualizacji mogą być przedstawiane na warstwach. Warstwy mogą być dowolnie włączane i wyłączane. Dane do warstw mogą być także pozyskane z serwerów typu WMS bądź WFS, które oferują określone tematycznie mapy, będące doskonałą podstawą do analiz informacji przestrzennych.

Wizualizacja może odbywać się w przestrzeni dwuwymiarowej (2D) jak i w układach przestrzennych (3D), wraz z odpowiednio dobranym systemem odwzorowania (układem współrzędnych). W większości przypadków można zastosować uniwersalny układ WGS84, obejmujący współrzędne w formie zastosowanej w odbiornikach nawigacji satelitarnej. Często stosujemy również układ PUWG1992, będący krajowym systemem odwzorowania współrzędnych geodezyjnych.
© 2011-2018 SkyRaster Blog firmowy. Wszystkie prawa zastrzeżone. Korzystanie ze strony lub produktów oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.