• Aktualno¶ci • Portfolio • Zamów program • Zleć usługę • Kontakt • Strona główna

Portfolio - sprzęt i integracje sprzętowo-programoweWykonane prototypy sprzętu i wykonane integracje sprzętowe:

iFotoTable
V.2011
elektroniczna bezprzewodowa tabliczka wyświetlająca
dedykowana do wspomagania kontroli terenowych ARiMR metodą FOTO
W maju 2011 mamy przyjemność zaprezentować prototyp urządzenia wyświetlającego. Projekt rozpoczęty w 2010 r. wraz z UCProjects.eu miał na celu stworzenie urządzenia, pozwalającego na efektywne wykorzystanie w procesie inwentaryzacji fotograficznej obiektów.

Elektroniczna tabliczka to urządzenie wielkości kartki papieru A4, posiadające wygodny spust, umożliwiający wyświetlenie cyfrowej treści tabliczki. Treść cyfrowa jest przesyłana przez Bluetooth z palmtopa, sterującego tabliczką. Numer producenta jest pobierany z mapy obsługiwanej przez system TrackLab Terminal znajdujący się na palmtopie.

Giga-Sky
V.2011
sprzęt do wykonywania panoram gigapikselowych
głowice pomiarowe, pomiar zdalny
W maju 2011 premierę miał nasz zestaw Giga-Sky. Oparty o zrobotyzowaną głowicę pomiarową zestaw jest w stanie umożliwić sprawne i automatyczne wykonanie zdjęć do stworzenia wysokorozdzielczych panoram. Zestaw został dobrany w wyniku intensywnej integracji, rozpoczętej przez SkyRaster w roku 2009. W wyniku integracji powstało również urządzenie Ultra-Adapter.

Zestaw składa się z zautomatyzowanej głowicy wraz ze sterownikiem bezprzewodowym UltraAdapter, podłączonym do głowicy odpowiednim przewodem. Bazując na uniwersalnej budowie, sterownik umożliwia zarówno bezprzewodowe sterowanie głowicą, jak i sterowanie poprzez przewód USB lub RS232. Dzięki temu sprzętem można sterować, zarówno z poziomu komputera oraz urządzeń mobilnych klasy UMPC i PDA (palmtopy, smartfony). Sprzęt można zastosować również do celów pomiarowych.

TrackLab GeologicAnalyzer
XI.2010
mobilny system analizy sitowej gruntu
laboratoria drogowe, geotechnika, geologia
System umożliwiający znaczne przyspieszenie badań sitowych gruntu w laboratoriach drogowych lub materiałów budowlanych.
System składa się z:
  • Ultra Adaptera konwertującego sygnał szeregowy z wagi (interfejs RS232) na sygnał bezprzewodowy wraz z odpowiednim kablem podłączonym do wagi elektronicznej
  • Palmtopa odbierającego i sterującego wagą elektroniczną w sposób bezprzewodowy
  • Oprogramowania Terminalowego - Labor Tech 2 PRO Mobile - rejestratora danych
  • Oprogramowania PC - programu Labor Tech 2 PRO wyposażonego w moduł komunikacji (COM) z palmtopem, umożliwiający sterowanie programem przez palmtopa
System ma szczególne zastosowanie tam, gdzie dysponujemy wagami elektronicznymi i zachodzi konieczność umieszczenia komputera PC w innym pomieszczeniu, niż wagi.
Jeśli użytkownik posiada kilka wag, system również może je obsłużyć, pozwalając na jednoczesne wykonywanie 3 pomiarów.
Dzięki zestawieniu odpowiedniego sprzętu, można całkowicie wyeliminować konieczność zapisywania wyników na kartce i przesyłać je bezpośrednio do palmtopa lub komputera PC.

Ultra GPS
V.2010
prototypowy półprofesjonalny odbiornik nawigacji satelitarnej (GPS)
dedykowany do pomiaru działek, z obsługą przez Bluetooth, kompatybilność z Rinex
Dzięki owocnej współpracy z UCProjects.eu w 2010 roku powstało urządzenie Ultra GPS.
Jest to mały prototypowy odbiornik nawigacji satelitarnej zasilany 3 bateriami AAA, oparty o technologię Bluetooth dającą temu niewielkiemu urządzeniu możliwość bezprzewodowej wymiany danych. Podobnie jak dostępne na rynku nawigacje GPS (moduły GPS) oferowane przez światowych producentów nawigacji satelitarnej, tak i ten moduł można wykorzystać do nawigacji pieszej, samochodowej, morskiej lub lotniczej. Moduł Bluetooth pozwala na komunikację do max. 100m w terenie otwartym.

W zestawie z odbiornikiem znajduje się mała, amatorska antena ceramiczna, jednakże urządzenie posiada techniczną możliwość podłączenia innych anten, o lepszych parametrach (poprzez złącze SMA). Urządzenie posiada możliwość przekazywania depesz GPS zarówno w standardowym formacie NMEA, jak i binarnym. Odpowiednie diody symbolizują stan pracy odbiornika.

Dodatkowym atutem jest możliwość przejścia w tryb pomiarowy (L1 C/A), umożliwiający rozpoczęcie i nagrywanie programowe pomiarów w trybie Rinex (obsługa poprzez oprogramowanie TrackLab). Dzięki trybowi Rinex, moduł GPS wraz z odpowiednim oprogramowaniem oraz profesjonalną anteną w trybie post-processingu wg zewnętrznych testów jest w stanie osiągnąć dokładność poniżej 1m.

Ultra Adapter UA-110
V.2010
uniwersalny adapter szeregowy
urządzenie do konwersji przewodowej i bezprzewodowej sygnałów szeregowych (RS232)
Uniwersalny adapter szeregowy, powstały w oparciu o design UCProjects.eu, pozwalający na zmianę interfejsu szeregowego bez konieczności zakupywania oddzielnych złączek, kabli adapterowych..itp Ultra Adapter integruje przewodowe urządzenia i czyni je bezprzewodowymi. Porty:
• Bluetooth - port bezprzewodowy do podłączenia urządzeń elektronicznych, PC i PDA
• USB - port podłączeniowy do komputera PC
• RS232 - port do podłączania większości urządzeń elektronicznych, PC i niektórych PDA
• RJ12 - port do podłączania niektórych urządzeń pomiarowych i elektronicznych, (TTL/CMOS)
Dostępnych 6 trybów pracy:
RS232 - Bluetooth, • RS232 - USB, • Bluetooth - USB, • RJ12 - Bluetooth, • RJ12 - RS232 i • RJ12 - USB.

Sprzęt pozwala przede wszystkim na bezprzewodowe wykorzystanie urządzeń z RS-232, takich jak: odbiorniki GPS, wagi elektroniczne, czytniki, kasy fiskalne, pirometry, czujniki, sondy geotechniczne, dalmierze, mierniki promieniowania, tachimetry, głowice pomiarowe, odbiorniki radiowe i zdalnego sterowania. Dzięki technologii Bluetooth połączenie może nastąpić zarówno pomiędzy komputerem PC, UMPC, jak i palmtopem/smartfonem PDA.© 2011-2018 SkyRaster Blog firmowy. Wszystkie prawa zastrzeżone. Korzystanie ze strony lub produktów oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.