• Aktualno¶ci • Portfolio • Zamów program • Zleć usługę • Kontakt • Strona główna

Portfolio - Rok 2009Zrealizowane w 2009 projekty w SkyRaster:

TrackLab Navigator
XI.2009
Aplikacja na tablety i przenośny sprzęt PC/UMPC, przeznaczona do nawigacji z użyciem odbiorników GPS, wizualizacją mapy i pomiarem punktów
Aplikacja nawigacyjno-pomiarowa z serii TrackLab. W odróżnieniu od aplikacji TrackLab Manager, program posiada prostszy interfejs, dedykowany namierzaniu, wytyczaniu i mierzeniu punktów przy pomocy GPS. Dzięki temu aplikacja jest prostsza w użyciu i po kilkunastu minutach nauki można rozpocząć normalną pracę.
Aplikacja wspiera wyświetlanie map rastrowych skalibrowanych do formatu FKR. Odpowiednie procedury wyświetlania pozwalają na sprawne wyświetlanie map o rozmiarach przekraczających 100 megapikseli (np. 10000 x 14000 pikseli). Aplikacja pozwala załadować punkty osnowy geodezyjnej i tym samym przy pomocy odbiornika GPS punkty te mogą być zlokalizowane.
Co istotne, aplikacja pozwala na podłączenie kilku odbiorników GPS naraz. Oprogramowanie było testowane na 3 odbiornikach Bluetooth naraz co pozwalało na dokładniejsze lokalizowanie punktu, niż w przypadku jednego odbiornika. Funkcjonalności wbudowane w program pozwalają szybko lokalizować azymut i odległość do wybranych punktów, wraz z możliwością ich zapisania i podładowania (oraz dokonania statystyk - obliczenia powierzchni i obwodu). Aplikacja pracuje w polskim geodezyjnym układzie współrzędnych: 1965 i była projektowana dla wytrzymałego komputera klasy tablet - pancernego tabletu Dell Latitude.

Centrum Serwisowe TrackLab
VI.2009
Serwis WWW Centrum Serwisowego TrackLab
strona dla użytkowników Oprogramowania TrackLab AreaControl
Wraz z wprowadzeniem na rynek Oprogramowania TrackLab AreaControl (przeznaczonego do obsługi kontroli działek rolnych), stworzyliśmy dla naszych klientów nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie serwisowe.

Łatwa w obsłudze strona pozwalała na szybkie zgłaszanie uwag bądź sugestii (bugtracker) do użytkowanego Oprogramowania oraz udostępniała możliwość pobierania najnowszych aktualizacji programu.
Użytkownicy mogli też śledzić postęp wprowadzania zmian oraz historię zmian w kolejnych wersjach systemu.

Strona została też wyposażona w sekcję informacyjną, uzupełnianą na bieżąco o odpowiedzi na zadawane przez klientów pytania. Stąd też maksymalnie ułatwiliśmy klientom rozpoczęcie i korzystanie z różnorodnych funkcjonalności, znajdujących się w dostarczonym Oprogramowaniu.
Dzięki zastosowaniu profesjonalnych rozwiązań, stosowanych zazwyczaj w centrach serwisowych dużych czołowych firm IT, umożliwiliśmy optymalizację komunikacji serwisowej, odciążając tym samym pocztę elektroniczną obu stron i zwiększając zadowolenie klientów.

TrackLab AreaControl
VI.2009
mobilny system kontroli powierzchniowej z użyciem GPS
w wersji z dostosowaniami wg instrukcji kontroli ARIMR dla roku 2009
Wdrożony w 2009 roku system wg obowiązującej instrukcji kontroli powierzchniowych ARiMR, przeznaczony dla wykonawców kontroli (przedsiębiorstw geodezyjnych).
Aplikacja pozwalała na kompleksowe zarządzanie procesem kontroli działek metodami IT/FOTO, począwszy od przygotowania danych, poprzez wykonywanie pomiaru GPS i zdjęć na urządzeniach mobilnych, kończąc na opracowaniu i edycji pomiarów do formatów akceptowanych przez ARiMR.
Nowoczesny system zarządzający pozwalał w łatwy sposób zlokalizować wykonane prace i urządzenia, na jakich zostały wykonane pomiary. System składa się z aplikacji na komputery PC (aplikacja typu CAD) oraz aplikacji GISowej na palmtopy (PDA).
Dzięki otwartemu podejściu do klienta oraz udostępnieniu dynamicznie rozwijanej niezależnej platformy, aplikacja zyskała przychylność wykonawców kontroli, a projekt okazał się sukcesem.

dobra-umowa.pl
III.2009
serwis ogłoszeniowo-aukcyjny
z funkcjonalnościami obsługi umów oraz możliwościami świadczenia opieki serwisowej
Tuż po niezbyt udanej współpracy z dwoma kontrahentami, powstał pomysł stworzenia serwisu, w którym możnaby prowadzić nawiązane umowy i umożliwić wykonawcom (firmom, freelancerom) i zleceniodawcom przejrzystszą i uczciwszą współpracę (utrudniającą ewentualne "nieczyste" zagrania).
Pomysł został ostatecznie bardzo rozbudowany o złożony serwis pozwalający również na zgłaszanie własnych ofert i obsługę aukcji zleceń. Serwis miał także funkcjonalności umożliwiające wykonawcom świadczenie usług serwisowych - obsługę zgłaszanych przez użytkowników uwag i błędów oraz opiniowanie jakości usług.

Serwis praktycznie ukończony w marcu 2009r. został udostępniony użytkownikom. Ze względu na rosnącą popularność wcześniej zaistniałych prostszych serwisów typu zlecenia-przez-net oraz przez brak aktywnej reklamy, serwis jest wykorzystywany jedynie sporadycznie, jako efektywna platforma do obsługi zgłaszanych przez klientów uwag (bugtracker). Obecnie (2011) poszukujemy inwestora i chętnych do współpracy przy serwisie.

Labor Tech 2 PRO
I.2009
program do kompleksowej klasyfikacji gruntu na podstawie analizy sitowej
laboratoria drogowe, geotechnika i geologia
Z początkiem roku 2009 udostępniliśmy naszym klientom najnowszy produkt - Labor Tech 2 PRO. Program został opracowany bazując na podstawie wcześniejszych osiągnięć na polu przyspieszania badań analiz sitowych.
Analizując potrzeby klientów i ściśle współpracując z wymagającymi użytkownikami, stworzyliśmy program, oferujący klientom bardzo dużo możliwości. Program przeznaczony do przedmiotowej klasyfikacji i wykonywania orzeczeń o jakości gruntu pozwala na wygodne definiowanie wymagań normowych, wprowadzanie wyników badań wg zestawionych wymagań. Możliwość zmiany zestawu sit, wyboru metody klasyfikacji oraz możliwość wpływania na stylistykę arkusza czyni ten program bardziej elastycznym, a przez to najnowocześniejszym programem do tego celu na rynku. Aplikacja obsługuje normy PN oraz ISO. Program stanowi godnego następcę starszego programu Labor Tech 2 i jest jednym z popularniejszych programów, sprzedawanych przez firmę SkyRaster.


© 2011-2018 SkyRaster Blog firmowy. Wszystkie prawa zastrzeżone. Korzystanie ze strony lub produktów oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.