• Aktualno¶ci • Portfolio • Zamów program • Zleć usługę • Kontakt • Strona główna

Portfolio - Rok 2006Projekty z 2006, zrealizowane przez M.Kupaja:

GPS Tracker
2006
aplikacja mobilna do geodezyjnego pomiaru punktów z użyciem GPS
geodezja, gis, pomiary współrzędnych
Napisany w 2006 program na palmtopa - PDA (PocketPC), umożliwiający sprawdzenie pozycji i pomiar punktowy (seria pomiarów) z wizualnym określeniem dokładności. Program napisany pod kątem posiadanego doświadczenia geodezyjnego został wyposażony w moduł przeliczania współrzędnych na układ 1992.
Program wizualizował dokładność pomiaru punktowego w intuicyjny sposób, posiadał też moduły logowania i wyświetlania pokonanej trasy na prostej mapie.

Doświadczenie zdobyte w realizacji projektu zaowocowały pomyślnie stworzonymi projektami, związanymi z GPS i technologiami mobilnymi, opracowanymi przez Autora w następnych latach.

FastCheck++
2006
portal serwisowy www do wspomagania procesu testowania i kontroli jakości
Quality Assurance, zapewnianie jakości, bugtracking, zarządzanie projektami, ADB
Intuicyjny portal intranetowy napisany w 2006 w j. ang, w ramach pracy etatowej w Advanced Digital Broadcast (światowej klasy producenta dekoderów tv/set-top-box), przeznaczony do wspomagania procesu zarządzania, testowania (kontrola jakości), integracji oraz raportowania. Portal oparty o silnik bazodanowy (MySQL), powstał w wyniku pomysłu Autora na integrację dotychczasowej wiedzy i chęć optymalizacji pracy działu IPTV. Serwis pozwalał na tworzenie, przechowywanie i weryfikację zestawów testowych dla rozwijanych w firmie projektów, w postaci wygodnej checklisty. Aplikacja umożliwiała sprawne zarządzanie zgłaszanymi zgłoszeniami, posiadała zarówno własny, niezależny mechanizm przechowywania i zarządzania błędami, jak i wykorzystywała możliwość bugtrackera Bugzilla. Aplikacja posiadała również możliwość porównywania checklist dla kolejnych wersji oprogramowania (tzw. releasów). Dzięki wbudowanym modułom raportującym można było szybko pozyskać dokumenty gotowe do przedstawienia menadżerom projektów. Autor wyposażył aplikację również w szczegółową dokumentację działania oraz instalacji serwisu w systemach Linux/Unix.


© 2011-2018 SkyRaster Blog firmowy. Wszystkie prawa zastrzeżone. Korzystanie ze strony lub produktów oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.