• Aktualno¶ci • Portfolio • Zamów program • Zleć usługę • Kontakt • Strona główna

Portfolio - Rok 2003Zrealizowane w 2003 roku projekty ukończone przez M.Kupaja:

MN-Calc VSS
2003
obliczenia nośności nawierzchni
badania nawierzchni statyczną płytą VSS
W 2003 roku, we współpracy z Maciejem Gawłem stworzony został program do obliczeń nośności nawierzchni.
Był to pierwszy program, zapewniający alternatywny sposób pozyskiwania danych (w części zautomatyzowany) przy pomocy kalkulatora Casio CFX-9850.

Program przeznaczony jest do wyznaczania nośności przy współpracy z aparatem VSS.
Aplikacja umożliwia wyznaczanie modułów odkształcenia wg metody obciążeniowej (M1,M2), umożliwiając tym samym ustalenie wskaźnika zagęszczenia Wz.
Program umożliwia wprowadzanie odczytów z aparatu VSS do kalkulatora CASIO CFX-9850 (wprowadzanie automatyczne, przy wykorzystaniu czujników elektronicznych może zostać wprowadzone odpłatnie na życzenie klienta).
Import danych z kalkulatora następuje poprzez łącze RS-232 (szeregowe).
Dostępny jest też wydruk orzeczenia kwalifikacyjnego z pomiaru z wykazaniem zależności między modułami w relacji do wsk. zagęszczenia.

MN-Calc UGC
2003
badania odkształceń/nośności nawierzchni
obliczenia ugięć sprężystych nawierzchni podatnych
W 2003 roku, podobnie jak w przypadku programu do VSS, we współpracy z Maciejem Gawłem stworzony został program do obliczeń nośności nawierzchni. Był to drugi program, zapewniający alternatywny sposób pozyskiwania danych (w części zautomatyzowany) przy pomocy kalkulatora Casio CFX-9850.

Program przeznaczony jest do wyznaczania ugięć sprężystych przy współpracy z ugięciomierzem - belką Benkelmana.
Program umożliwia wprowadzanie odczytów z belki do kalkulatora typu CASIO CFX-9850 ręcznie (wprowadzanie automatyczne, przy wykorzystaniu czujników elektronicznych możliwe do odpłatnego zamówienia).
W warunkach laboratoryjnych kalkulator (jako baza wyników pomiarów) podłącza się do komputera poprzez łącze RS-232 (szeregowe).
Aplikacja umożliwia obliczanie ugięć (również w postaci graficznej), wyznaczanie nośności wg kategorii ruchu, zgodnie z obowiązującymi katalogami /BDiM/ GDDKiA.


© 2011-2018 SkyRaster Blog firmowy. Wszystkie prawa zastrzeżone. Korzystanie ze strony lub produktów oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.