• Aktualno¶ci • Portfolio • Zamów program • Zleć usługę • Kontakt • Strona główna

Portfolio - Rok 2001Zrealizowane w 2001 roku projekty ukończone przez M.Kupaja:

Labor Tech 2
2001
klasyfikacja gruntów na podstawie analizy sitowej
laboratoria drogowe, geotechnika
Kolejny program z serii Labor Tech, przeznaczony do analizy sitowej gruntu. Powstała w 2001 aplikacja umożliwiała klasyfikację przedmiotową gruntów na podstawie badań laboratoryjnych. Aplikacja na podstawie uziarnienia (wyznaczonego analitycznie i graficznie) określała rodzaj gruntu (np. P0, Pr, Ps...itp), oznaczała wsk. różnoziarnistości, wsk. filtracji k10, umożliwiała wprowadzanie innych parametrów wyznaczonych laboratoryjnie.
Wyniki przedstawiane były na wydruku - arkuszu orzeczenia klasyfikacyjnego.

W aplikacji wykorzystano doświadczenie zdobyte przy stworzeniu poprzednich programów (zarówno dla DOS jak i Windows) - program był intuicyjny i wygodny w obsłudze. Z tego też względu program Labor Tech 2 cieszył się swego czasu dużą popularnością.

W 2009 roku w SkyRaster zakończono sprzedaż programu na wersji 1.5. Tym samym w sprzedaży pojawił się następca - program Labor Tech 2 PRO, zapewniający jeszcze bardziej intuicyjną i kompleksową obsługę obliczeniową, łącznie z uwzględnieniem normy unijnej.

Efekt Comptona
2001
aplikacja edukacyjna wizualizująca efekt Comptona z możliwością wydruku obliczeń
fizyka, edukacja
Powstały w 2001 roku program Efekt Comptona był edukacyjnym programem symulacyjnym z fizyki (ułatwiającym zrozumienie zagadnienia nauczanego na pierwszych latach studiów, w szczególności informatycznych).
Pierwotnie aplikacja była projektowana w 3D, jednak zastosowanie planszy 2D było zdecydowanie efektywniejszym rozwiązaniem.

Program umożliwiał wizualizację prostej animacji wprowadzającej użytkownika w zakres zagadnienia. Program posiadał też możliwość regulacji parametru fali fotonu, oraz co ważniejsze, został wyposażony moduł informacyjny (bazujący na odpowiednich podręcznikach fizyki) oraz raportujący, pozwalający wydrukować raport, wraz ze stosownymi obliczeniami.
Tym samym program pozwalał w łatwy sposób zweryfikować poprawność obliczeń energii, powstałych z kolizji strumienia fotonów z elektronem.
Aplikacja jest bezpłatnie dostępna na domowej stronie Autora

Elektron
2001
aplikacja służąca do obliczania prostych obwodów elektrycznych
elektrotechnika, obliczanie obwodów, edukacja
Elektron to prosta w obsłudze aplikacja, wspomagająca naukę elektrotechniki, napisana w ramach studiów Autora na Uniwersytecie Zielongórskim. Aplikacja została napisana w celu pomocy i weryfikacji obliczeń prostych obwodów elektrycznych do własnych potrzeb. Jednak ze względu na zainteresowanie studentów, program został udostępniony publicznie.
Aplikacja służyła do rozwiązywania równań obwodów elektrycznych przy wykorzystaniu metody oczkowej. Umożliwiała wykorzystanie takich elementów jak: rezystory, źródła napięciowe i prądowe, kondensatory i cewki. Prosty interfejs wymagał niestety ręcznego zaznaczania oczek, jednakże możliwości drukowania i raportowania obliczonych obwodów rekompensowały te niedogodności.
Aplikacja jest bezpłatnie dostępna na domowej stronie Autora.


© 2011-2018 SkyRaster Blog firmowy. Wszystkie prawa zastrzeżone. Korzystanie ze strony lub produktów oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.