• Aktualno¶ci • Portfolio • Zamów program • Zleć usługę • Kontakt • Strona główna

PortfolioPoniżej prezentujemy rozwiązania opracowane w zakresie dziedziny nawigacji:

TrackLab AreaControl v2
VII.2010
mobilny system kontroli powierzchniowej w wersji z dostosowaniami do 2010r
geodezja, pomiary GPS, pomiary działek, GIS, Windows Mobile
Najnowsza generacja systemu do geodezyjnej kontroli powierzchniowej, przystosowanego do wymogów ARiMR.
System umożliwia wygodne i sprawne zarządzanie i wykonywanie kontroli działek rolnych przy pomocy urządzeń klasy PDA. Nowoczesny system zarządzający pozwala w łatwy sposób zlokalizować wykonane prace i urządzenia, na jakich zostały pomiary wykonane.

System składa się z dwóch głównych komponentów - aplikacji na komputery PC oraz na urządzenia mobilne z systemem Windows CE lub Windows Mobile.

W wersji z 2010r. TrackLab umożliwiał m.in. dodawanie zdjęć wraz kierunkami ich wykonania, drukowanie raportów z kontroli, pełny eksport pomierzonych danych do formatu bazy MDB oraz zawierał pomniejsze dostosowania do wymogów ARiMR z 2010r.
Tracklab v.2 to także bogate możliwości wektoryzacyjne oraz pakiet dodatkowych narzędzi, umożliwiających sprawne przeprowadzenie kontroli.

TrackLab Navigator
XI.2009
Aplikacja na tablety i przenośny sprzęt PC/UMPC, przeznaczona do nawigacji z użyciem odbiorników GPS, wizualizacją mapy i pomiarem punktów
Aplikacja nawigacyjno-pomiarowa z serii TrackLab. W odróżnieniu od aplikacji TrackLab Manager, program posiada prostszy interfejs, dedykowany namierzaniu, wytyczaniu i mierzeniu punktów przy pomocy GPS. Dzięki temu aplikacja jest prostsza w użyciu i po kilkunastu minutach nauki można rozpocząć normalną pracę.
Aplikacja wspiera wyświetlanie map rastrowych skalibrowanych do formatu FKR. Odpowiednie procedury wyświetlania pozwalają na sprawne wyświetlanie map o rozmiarach przekraczających 100 megapikseli (np. 10000 x 14000 pikseli). Aplikacja pozwala załadować punkty osnowy geodezyjnej i tym samym przy pomocy odbiornika GPS punkty te mogą być zlokalizowane.
Co istotne, aplikacja pozwala na podłączenie kilku odbiorników GPS naraz. Oprogramowanie było testowane na 3 odbiornikach Bluetooth naraz co pozwalało na dokładniejsze lokalizowanie punktu, niż w przypadku jednego odbiornika. Funkcjonalności wbudowane w program pozwalają szybko lokalizować azymut i odległość do wybranych punktów, wraz z możliwością ich zapisania i podładowania (oraz dokonania statystyk - obliczenia powierzchni i obwodu). Aplikacja pracuje w polskim geodezyjnym układzie współrzędnych: 1965 i była projektowana dla wytrzymałego komputera klasy tablet - pancernego tabletu Dell Latitude.

TrackLab AreaControl
VI.2009
mobilny system kontroli powierzchniowej z użyciem GPS
w wersji z dostosowaniami wg instrukcji kontroli ARIMR dla roku 2009
Wdrożony w 2009 roku system wg obowiązującej instrukcji kontroli powierzchniowych ARiMR, przeznaczony dla wykonawców kontroli (przedsiębiorstw geodezyjnych).
Aplikacja pozwalała na kompleksowe zarządzanie procesem kontroli działek metodami IT/FOTO, począwszy od przygotowania danych, poprzez wykonywanie pomiaru GPS i zdjęć na urządzeniach mobilnych, kończąc na opracowaniu i edycji pomiarów do formatów akceptowanych przez ARiMR.
Nowoczesny system zarządzający pozwalał w łatwy sposób zlokalizować wykonane prace i urządzenia, na jakich zostały wykonane pomiary. System składa się z aplikacji na komputery PC (aplikacja typu CAD) oraz aplikacji GISowej na palmtopy (PDA).
Dzięki otwartemu podejściu do klienta oraz udostępnieniu dynamicznie rozwijanej niezależnej platformy, aplikacja zyskała przychylność wykonawców kontroli, a projekt okazał się sukcesem.

Ultra Adapter UA-110
V.2010
uniwersalny adapter szeregowy
urządzenie do konwersji przewodowej i bezprzewodowej sygnałów szeregowych (RS232)
Uniwersalny adapter szeregowy, powstały w oparciu o design UCProjects.eu, pozwalający na zmianę interfejsu szeregowego bez konieczności zakupywania oddzielnych złączek, kabli adapterowych..itp Ultra Adapter integruje przewodowe urządzenia i czyni je bezprzewodowymi. Porty:
• Bluetooth - port bezprzewodowy do podłączenia urządzeń elektronicznych, PC i PDA
• USB - port podłączeniowy do komputera PC
• RS232 - port do podłączania większości urządzeń elektronicznych, PC i niektórych PDA
• RJ12 - port do podłączania niektórych urządzeń pomiarowych i elektronicznych, (TTL/CMOS)
Dostępnych 6 trybów pracy:
RS232 - Bluetooth, • RS232 - USB, • Bluetooth - USB, • RJ12 - Bluetooth, • RJ12 - RS232 i • RJ12 - USB.

Sprzęt pozwala przede wszystkim na bezprzewodowe wykorzystanie urządzeń z RS-232, takich jak: odbiorniki GPS, wagi elektroniczne, czytniki, kasy fiskalne, pirometry, czujniki, sondy geotechniczne, dalmierze, mierniki promieniowania, tachimetry, głowice pomiarowe, odbiorniki radiowe i zdalnego sterowania. Dzięki technologii Bluetooth połączenie może nastąpić zarówno pomiędzy komputerem PC, UMPC, jak i palmtopem/smartfonem PDA.

FotoKoder
XII.2007
geokodowanie zdjęć i nawigacja na rastrach dla PocketPC
GPS
Aplikacja na PocketPC, pozwalająca na geokodowanie zdjęć przy pomocy oprogramowania. Pozycja GPS jest osadzana w pliku JPEG w odpowiednim nagłówku, dzięki czemu inne aplikacje mogą odczytać powiązaną ze zdjęciem informację geograficzną.

Wbudowane mechanizmy pozwalają na wysyłanie pozycji odbiornika GPS poprzez sieć GSM, zarówno do serwisu WWW (usługa lokalizacyjna) jak i przez SMS.
W późniejszych latach wprowadzono możliwość prostych pomiarów powierzchni do celów amatorskich oraz nawigacji na skalibrowanych mapach rastrowych.
W aplikacji położono jednak nacisk na system geokodowania zdjęć, oferując równocześnie możliwość automatycznego wygenerowania galerii w postaci strony HTML.
Rozwój i sprzedaż aplikacji została zakończona pod koniec 2010 roku. Obecnie egzemplarze programu są dostępne jedynie na specjalne zamówienie. Użytkownicy chcący przekonać się o cechach programu mogą nadal ściągnąć wersję demonstracyjną z tej strony i cieszyć się podstawowymi funkcjonalnościami programu.

Traveller
2007
uproszczona aplikacja nawigacyjna do pociągu
gps, nawigacja, rozkład jazdy pociągów
Napisany w ramach nauki programowania urządzeń mobilnych, program na PDA (palmtopa - PocketPC), umożliwiał sprawdzenie pozycji na trasie pociągu (w którym znajduje się użytkownik) przy pomocy odbiornika GPS i prognozowanie czasu dojazdu do poszczególnych stacji.

Trasa mogła być w prosty sposób importowana ze skopiowanego rozkładu jazdy PKP, a punkty załamań trasy mogły być również dowolnie wstawione przez użytkownika.

Trasa mogła być wyświetlana zarówno w formie graficznej (mapka z punktami POI) jak i w formie tekstowej (porównanie planowanego rozkładu z rzeczywistym (i prognozowanym czasem dojazdu). Dodatkowo istniała możliwość wyświetlania zdjęć użytkownika (dotyczących bieżących stacji kolejowych), gdy użytkownik osiągął wybrane etapy podróży.

GPS Tracker
2006
aplikacja mobilna do geodezyjnego pomiaru punktów z użyciem GPS
geodezja, gis, pomiary współrzędnych
Napisany w 2006 program na palmtopa - PDA (PocketPC), umożliwiający sprawdzenie pozycji i pomiar punktowy (seria pomiarów) z wizualnym określeniem dokładności. Program napisany pod kątem posiadanego doświadczenia geodezyjnego został wyposażony w moduł przeliczania współrzędnych na układ 1992.
Program wizualizował dokładność pomiaru punktowego w intuicyjny sposób, posiadał też moduły logowania i wyświetlania pokonanej trasy na prostej mapie.

Doświadczenie zdobyte w realizacji projektu zaowocowały pomyślnie stworzonymi projektami, związanymi z GPS i technologiami mobilnymi, opracowanymi przez Autora w następnych latach.


© 2011-2018 SkyRaster Blog firmowy. Wszystkie prawa zastrzeżone. Korzystanie ze strony lub produktów oznacza akceptację regulaminu i polityki prywatności.